Hoorn des Overvloeds
Culinaire tractatie in kleur - een bijzondere locatie is het zeker, in architectuur zeker wel een hoogstandje. De Markthal Rotterdam is een zeer druk bezocht object het gehele jaar door. Bijzonder in vormgeving waarvan uiterlijk maar ook een zeer kleurrijke aankleding een welkome aanwinst zijn voor de anders zo grijze stad. De Markthal Rotterdam, een top attractie in het hartje van Rotterdam. In architectuur, in kunst, maar vooral een culinaire belevenis.
Indrukwekkend, de eerste en laatste impressie
Door de bijzondere vormgeving van het enorme gebouw, waarin een hal en aan de flanken woningen en onder een enorme parkeergarage verenigd zijn, is het een een object tussen de verdere bebouwing die er met recht uitspringt. De hoge voor- en achtergevels van glas, de grootste in Europa, waarin de stad reflecteert verrassen ieder keer in het beeld wat je ziet. Licht, kleur reflectie en omvang doen de rest.
Grootste kunstwerk ter wereld?
Binnen in de hal is het meest bijzonder het enorme kunstwerk van 4000 panelen (twee voetbalvelden groot) aan het plafond. Dit enorme kunstwerk van Arno Coenen en Iris Roskam, heeft de titel “Hoorn des Overvloeds”. Dit verwijst naar de “Cornucopia”, een hoorn uit de Latijnse mythologie die overvloed en verzadiging symboliseert. Het kunstwerk toont sterk uitvergrote vruchten, groenten, granen, vissen, bloemen en insecten. De intentie was het gevoel in aangezicht te geven van “Erik en het Insectenboek”, dat is volgens mij perfect gelukt.
Voor de vervaardiging van het kunstwerk, de afbeelding, is gebruik gemaakt van digitale 3D-technieken. Voor het “renderen” (digitaal aanmaken van een afbeelding) van het enorme bestand van 1,47 terabyte werden servers gebruikt die ook gebruikt worden voor de films van Pixar Studios.
Culinair in beeld, proeven en beleven
Tal van restaurants tot kleine kraampjes bieden een veelheid van soorten eten aan. Er zijn diverse culinaire specialisten gevestigd die dus op loopafstand van elkaar liggen. Ook de kleine kraampjes zijn bijzonder, vaak een bijzonder assortiment en feestelijk uitgestald. Een echte aanrader om ook iets lekkers voor thuis mee te nemen.
Ga eens kijken, maak er een mooi culinair feestje van en geniet van wat moderne architectuur te bieden heeft.
Tot een volgende dergelijke gezonde dis maar weer,
Richard
Wist je dat?
Bijzonderheden
- Iedere dag feest?
Opvallend is wel, het is voor de bezoeker een belevenis, men maakt foto’s, kijkt voornamelijk rond en men eet of koopt best vaak slechts een hapje. Het is een toplocatie waar ook een prijskaartje aan hangt, besef dat de winkeltjes moeten rondkomen van kleine aankopen.
Waardering
Leuk om te doen?
Een culinare tractatie!
Je komt bijna ogen te kort, in vormgeving, beeld, kleur en smaak. Het plafond is heel mooi en tal van delicatessen lonken naar de bezoeker. Inderdaad het is als een "Sixtijnse Kapel van Rotterdam", beleef het!
Verder in dit artikel?
Activiteiten in de Agenda?In de Agenda zijn regelmatig specifiek gerelateerd aan dit artikel activiteiten te vinden. Wat, waar, welke datum, tijden, korte samenvatting, foto impressie en links naar diverse nuttige bronnen met verdere informatie.
Meer informatie
Meer informatie
Leuk onderwerp? Wellicht zijn onderstaande soortgelijke activiteiten ook wel interessant. Wat, waar, welke datum, tijden, samenvatting, foto impressie en links naar diverse nuttige bronnen met verdere informatie. Wellicht ook even bekijken?